Dorota Cieplińska
Dorota Cieplińska – Dyrektor, nauczyciel, specjalista od spraw pedagogicznych. Dyplomowany nauczyciel przedszkolny o 30 letnim doświadczeniu w zawodzie. Trener systemu „Edukacja przez ruch”. Pracownik przedszkola 104 „Na misiowej polanie” we Wrocławiu. Absolwentka Studium Nauczycielskiego, Papieskiego Fakultetu Teologicznego, oraz studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej oraz Uniwersytecie Wrocławskim. Wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Polskiego. Drużynowa 44. Wrocławskiej Drużyny Harcerek „Parasol”. Jej hobby to żeglarstwo, ma stopień żeglarza jachtowego, oraz góry – szczególnie ukochane karkonoskie szlaki.  Wraz z mężem śpiewa w chórze „Basilica Cantans”. Mama Kasi i Alberta.

Cieplinska

Katarzyna Cieplińska – Nauczyciel. Ukończyła Pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną w stopniu licencjata, oraz Terapię Pedagogiczną w stopniu magistra na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie kontynuuje zdobywanie kompetencji pedagoga zajmującego się osobami z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika) na AWF we Wrocławiu. Z pracą w przedszkolu związana jest od roku 2009, kiedy była pomocą nauczyciela w placówce publicznej. W Koszałkach jest od początku działalności. Wraz z upływem czasu i poszerzeniem wykształcenia, oraz kompetencji, nastąpiła zmiana jej funkcji w placówce. Nauczycielem jest od 2012 roku, zgodnie z datą uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu. Interesuje się teorią myśli pedagogicznej w przełożeniu na praktyczne zastosowanie w przedszkolnej codzienności. Lubi jazdę na rowerze latem, oraz cukierki malinowe bez posypki.

Magdalena Lubczyńska – Franka – Nauczyciel. Ukończyła studia magisterskie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu na specjalizacji „Pedagogika Specjalna” kierunek „Resocjalizacja”. Posiada również dyplom ukończenia studiów podyplomowych na kierunku „Edukacja Przedszkolna”. Z przedszkolem Koszałki Opałki jest związana od 2017roku. Swoją drogę zawodową pracy z dziećmi rozpoczęła w 2007 roku. Prywatnie jest mamą dwóch synów. Lubi śpiewać, odpoczywać na aktywnie na łonie natury i ćwiczyć zumbę. Jej zainteresowania to pomoc i wsparcie dzieci ze spektrum autyzmu a także zgłębia wiadomości na temat zajęć „Edukacji przez ruch”. W pracy z dziećmi jest osobą otwartą, uśmiechniętą, zawsze pozytywnie nastawiona do dzieci. Na zajęciach stara się aby każde dziecko rozwijało swoje uzdolnienia i zainteresowania. Dla pani Magdy wielkim podziękowaniem jest uśmiech i zadowolenie przedszkolaków.

Anna Filipowicz – Nauczyciel. W zespole Koszałków dopiero od stycznia 2020 roku. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Obecnie studiuje Poradnictwo zawodowe i coaching kariery na Uniwersytecie Wrocławskim. W tym roku broni tytuł magistra. Wolny czas stara się spędzać aktywnie np. jeżdząc na rowerze lub kręcąc hula hop ? Lubi obserwować przyrodę i słuchać śpiewających ptaków. W pracy z dziećmi ważne jest dla niej, aby dzieci miały możliwość uczenia się poprzez zabawę. Cieszy ją każdy uśmiech dziecka i poczucie, że czerpie ono radość z podejmowanych działań.

Barbara Jastrząb1

Barbara Jastrząb – Asystent nauczyciela. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w specjalnościach muzykoterapii i śpiewu solowego. Pracowała jako nauczyciel w szkołach muzycznych w Oleśnicy i Oławie oraz Przedszkolu nr 18 „Wiolinek”. Ukończyła kurs prowadzony przez Fundację Twórczych Kobiet w Warszawie z zakresu poradnictwa laktacyjnego, którego celem było uzyskanie tytułu promotora karmienia piersią. Brała udział w warsztatach Psychologii Zorientowanej na Proces A. Mindella organizowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w Warszawie, a także tych dotyczących zagadnień wychowawczych: „Bezpieczne przywiązanie” (org. przez Fundację Przywiązanie) oraz „ABC skutecznego rodzica” (org. przez Centrum Budowania Relacji).

Anetta

Anetta Lazarowicz – Pedagog, logopeda, oligofrenopedagog. Nauczyciel dyplomowany z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Zajmuje się pedagogiczną oraz logopedyczną diagnozą i terapią dzieci. Pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradni logopedycznej i w przedszkolu, ceni życie rodzinne, w czasie wolnym chętnie czyta książki, pływa i jeździ na rowerze.

 

 

1fb8d0c7-9faa-456e-afc8-5b7be67853bd.jpg

Beata Rudyk – Psycholog, nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem. Pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 we Wrocławiu oraz w Przedszkolach Integracyjnych „Wspólny Świat” w Oleśnicy i w Legnicy. Specjalizuje się w diagnozie i terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju, służy pomocą Rodzicom. Pasją jej są podróże wielkie i małe. Prywatnie jest mamą Ani i Bartka. 

 

Adam Cieplinski

Adam Ciepliński – Właściciel. Absolwent Technikum Żeglugi Śródlądowej, Studiował  w Wilbour Wright Collage w Chicago. Wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Polskiego. Przyboczny w 49. Drużyny Harcerskiej „Leśni”, członek Kręgów Instruktorskich im. Andrzeja Małkowskiego „KIHAM”. Złota rączka – wszystko naprawi. Od lat zafascynowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Jako samouk opanował grę na gitarze i trąbce. Aktualnie jest  członkiem chóru „Basilica Cantans”. Ojciec Kasi i Alberta.

 

 

Albert Ciepliński – Intendent. Pomaga rodzicom w prowadzeniu przedszkola. Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Interesuje się zdrowym trybem życia, inwestowaniem i programowaniem. Założyciel ampcasd, firmy świadczącej usługi informatyczne. Autor książki Ćwicz Efektywnie dla uczniów szkół muzycznych.